Wełna mineralna i szklana

Wełna mineralna i szklana

Wełna mineralna i szklana, jako uniwersalny materiał izolacyjny, jest zalecana do wykonywania remontów, modernizacji i docieplania, w szczególności:-dachów skośnych,

-stropów poddaszy nieużytkowych,

-ścian z konstrukcji szkieletowej – rusztu,

-garaży, domków letniskowych, itp.

Materiał dźwiękoszczelny, paroprzepuszczalny i ognioodporny – jest przegrodą dla ognia, nie pali się i nie podtrzymuje ognia (topi się dopiero w temperaturze powyżej 1000°C).

Właściwie wykonana izolacja zmniejsza koszty ogrzewania i schładzania pomieszczeń. Przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego wełna mineralna jako materiał izolacyjny jest ekologiczna i ekonomiczna. Z wyliczeń specjalistów wynika, że koszt zakupu materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej, zwróci się po 2,2 sezonach grzewczych (budynek o pow. 150 mkw., izolacja z wełny mineralnej o grubości 150 mm). Włókna wełny mineralnej wytworzonej z kamienia (bazaltu) topią się dopiero w temperaturze ok. 1000ºC. Jest to temperatura, która panuje w pomieszczeniu podczas drugiej godziny pożaru.

Wszystkie produkty wykonane z wełny mineralnej (skalnej i szklanej) uzyskały klasyfikacje materiałów niepalnych, określane według norm unijnych jako klasy A1 lub A2.

Zobacz również; PŁYTY WARSTWOWE ; STYROPIAN : POLISTYREN EKSTRUDOWANY