Okna PVC

Okna PVC

Okna PVC, rolety zewnętrzne

Duże powierzchnie okien spełniają marzenie o mieszkaniu blisko natury oraz łączą ze światem zewnętrznym. Ponieważ okna stanowią swoisty „otwór” w murze, stają się przez to newralgicznymi punktami budynku. Wymagania im stawiane są szczególnie wysokie – okna muszą utrzymywać różnicę temperatur pomiędzy wnętrzem i otoczeniem, tak żeby temperatury we wnętrzu były przyjemne nawet przy ekstremalnym upale lub mrozie, oraz wytrzymać różnorodne, często ekstremalne warunki pogodowe.

Współczynnik przenikania ciepła elementu okiennego wyrażany jest wartością izolacyjną Uw („w” od angielskiego „window”) i składa się z wartości izolacyjnej oszklenia Ug („g” od angielskiego „glass”) oraz wartości izolacyjnej ram okiennych Uf („f” od angielskiego „frame”). Podaje on ilość ciepła, które przepływa przy stałej różnicy temperatur wynoszącej 1 K pomiędzy wnętrzem i otoczeniem przez 1 m2 okna. Zasadniczo obowiązuje zasada – im niższa wartość izolacyjna U, tym lepsza izolacja termiczna okna.

Przyczyną dużego powodzenia okien z tworzywa sztucznego są nie tylko ich znakomite parametry izolacji akustycznej i termicznej, lecz także ich niezwykle długi, wynoszący 30 lat okres użytkowania oraz bezproblemowa pielęgnacja.

Drzwi przesuwne doskonale nadają się do kształtowania przestrzeni mieszkalnych w sposób oryginalny, zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach remontowanych. Nawet w starszych domach wykonana niewielkim nakładem modernizacja wystarczy do znacznego podwyższenia komfortu mieszkania. Nie ma już przeszkód, aby podczas pięknej pogody rozkoszować się niebem, naturą i ogrodem przed własnym domem, natomiast podczas złej pogody zamknięte drzwi zapewniają w pomieszczeniach ciepłą i przytulną atmosferę mieszkania.

Aluminium jest idealnym materiałem do okien, drzwi, drzwi przesuwnych i ogrodów zimowych. Jest wytrzymałe, nie pęka, nie wypacza się ani nie odbarwia. Wymaga minimalnej konserwacji i daje maksimum bezpieczeństwa. Wszystkie produkty dostępne są w różnych stylach i bogatej palecie kolorów.

Rolety zewnętrzne, stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowią również doskonałą izolację.

 

Zobacz również; materiały budowlane