Odwodnienia

Odwodnienia

Przystępując do budowy takich obiektów jak hale, garaże, magazyny  czy pomieszczenia socjalne, powinniśmy zastanowić się nad najkorzystniejszym rozwiązaniem, które umożliwi sprawne odprowadzanie wody. Odwodnienia liniowe mają na celu przede wszystkim odprowadzenie nadmiaru płynów z powierzchni poziomej do kanalizacji.

Zarówno odwodnienia plastikowe, jak i stalowe mają swoje wady i zalety. Kanały linowe nierdzewne są przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości stali. Materiał ten oraz  konstrukcja samego odwodnienia zapewniają optymalną wytrzymałość i są odporne na odkształcenia. W sytuacji, gdy kanały liniowe stosowane są w przemyśle, gdzie mają częsty kontakt ze związkami chemicznymi, zalecane jest stosowanie jedynie wyrobów ze stali nierdzewnej. Zapewnia to bezpieczeństwo oraz sprzyja higienie. Na odwodnieniu nie osadzają się zanieczyszczenia, przez co może ono dłużej pełnić swoją rolę.

Odwodnienia plastikowe będą z kolei bardzo dobrze sprawdzały się w sytuacji, gdy zdecydowanie mniej będą narażone na kontakt z wodą. Ich niezaprzeczalną zaletą jest także niższa cena. Są one jednak bardziej podatne na zniszczenia. Decydując się na plastik, trzeba być pewnym, że spełni on swoją rolę; w innym wypadku oszczędność na materiale może okazać się tylko pozorna.

Zobacz również;  rynny stalowe  ;  rynny plastikowe