Kominy

Kominy

 

Systemy kominowe

Wystający ponad dach komin pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach. W dodatku  jest to element szczególnie wyeksponowany i rzucający się w oczy.  Powinien być zatem wykończony starannie i estetycznie, tak aby stanowił ozdobę budynku. Komin jest nieodzowną częścią systemu wentylacyjnego, którego skuteczność warunkuje bezpieczeństwo i komfort mieszkańców domu. Konieczność fachowego wykonania komina wynika z norm budowlanych, które określają między innymi jego podstawowe parametry oraz usytuowanie w całej konstrukcji budynku.

Systemy kominowe są produktami trwałymi oraz ekologicznymi. Składają się głównie z naturalnych materiałów, takich jak glina, kruszywa oraz kamienna wełna mineralna. Sprawia to, że ich produkcja jest przyjazna dla środowiska, a ich użytkowanie w połączeniu z nowoczesnymi kotłami oraz kominkami zmniejsza zużycie paliw.

Systemy kominowe IBF  to wielowarstwowe kominy przeznaczone do stosowania z każdym rodzajem paliwa: drewno, węgiel, gaz, olej opałowy oraz z innymi rodzajami paliwa. W systemie  IBF zastosowano kwasoodporne rury ceramiczne. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie w przewodzie spalinowym odpowiedniej temperatury, umożliwiającej prawidłowy ciąg spalin. Wszystkie zastosowane przez IBF rozwiązania sprawiają, że system kominowy tworzy stabilną i łatwą w budowie konstrukcję nośną, a wkład kominowy stanowi powierzchnie odporną na działanie substancji żrących.

Producenci IBF , HARSCH, SCHIDEL

Zobacz również;  cegła klinkierowa