Gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne Gonty bitumiczne Gonty bitumiczne

GONTY BITUMICZNE

Bitumiczne pokrycia dachowe są często stosowane w polskim budownictwie, zarówno ze względu swoich właściwości jak i możliwości stosowania na dachach o najbardziej wymyślnym kształcie. Materiały te są bardzo trwałe, estetyczne, trwałe nie wymagające konserwacji..

Pokrycia bitumiczne można układać na dachach w których kąt nachylenia wynosi conajmniej 15º. Żywotność dachu pokrytego gontem zależy głównie od dobrze przygotowanego podłoża oraz fachowego ułożenia. Należy również pamiętać o odpowiedniej wentylacji dachu wykonanego pokryciem bitumicznym.

Rekomendując gont bitumiczny, podkreśla się jego niską cenę, nieduży ciężar i łatwy montaż. Ma on jeszcze kilka innych cech dających mu przewagę nad innymi pokryciami dachowymi. Przede wszystkim dach, na którym ułożone są gonty bitumiczne, znacznie prościej jest przebudować bądź zmodyfikować.Gonty bitumiczne są też odporne na uszkodzenia w trakcie transportu, montażu i użytkowania. Producenci wskazują na jeszcze jedną zaletę gontów bitumicznych, która wyróżnia je, zwłaszcza w konkurencji z pokryciami metalowymi. Krople deszczu, drepczące ptaki lub gałęzie drzewa uderzające o dach nie powodują żadnego hałasu.

Producenci: IKO, Kerabit,Owens Corning, Matizol,

Zobacz również; blachodachówki ; blacha na rąbek ; blacha z posypką ; blacha trapezowa ; dachówki cementowe ; dachówki ceramiczne ; płytki włóko-cementowe ; papy