Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne Dachówki ceramiczne Dachówki ceramiczne

 

DACHÓWKI CERAMICZNE

Pokrycie z dachówek ceramicznych prezentuje się dobrze praktycznie na każdym dachu. Od kiedy mamy do dyspozycji szeroką gamę kolorów i odcieni dachówek barwionych, dachówka ceramiczna nie jest już ściśle związana z ceglastoczerwonym dachem – a to sprawia, że więcej osób może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto dostępna jest tak szeroka gama modeli i rodzajów dachówek, że każdy znajdzie coś idealnie pasującego na określony dach. Pokrycie dachowe z ceramiki ze względu na swoją tradycję sprawia także, że dom wygląda prestiżowo… Radzimy także dobrze przemyśleć wybór dachówki angobowanej lub glazurowanej.Ułożenie takiego pokrycia sprawi, że dachówka znacznie później zacznie obrastać mchem, będzie także łatwiejsza w czyszczeniu i utrzymaniu. Jest to inwestycja nie tylko w estetykę dachu, ale także w jego trwałość i zwiększoną odporność na czynniki zewnętrzne. Dachówki glazurowane, czyli pokrywane szkliwem, cechują się również charakterystycznym połyskiem, który dodatkowo podnosi walory wizualne nowego domu.

Kolejnym, istotnym plusem dachówki ceramicznej jest jej naturalność. Pokrycie z dachówek ceramicznych mocowanych na łatach zapewnia doskonałą wentylację dachu, a co za tym idzie sprawia, że dom staje się „zdrowszy”.

Plusem dla wielu osób są także właściwości tłumiące ceramiki. Pokrycie dachowe wykonane z tego materiału będzie przepuszczało znacznie mniej dźwięków, dlatego w domu będzie ciszej. Ma to duże znacznie zwłaszcza w domach budowanych w niedalekiej odległości od ruchliwych ulic bądź w innych miejscach, gdzie natężenie hałasu jest większe niż przeciętne.

Producenci: Roben, Rupp Ceramik, Creaton,

Zobacz również; blachodachówki ; blacha na rąbek blacha z posypką ; gonty ; blacha trapezowa  ; dachówki cementowepłytki włóko-cementowe ; papy